چهارشنبه ٢٨ مهر ١٤٠٠ - 
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

نهمین کنگره بین المللی بیماریهای ریوی، مراقبتهای ویژه و سل

نهمین کنگره بین المللی بیماریهای ریوی ، مراقبتهای ویژه و سل

ریه و سل کودکان در 3 پانل اختصاصی مورد بررسی قرار گرفت
 

دکتر مریم حسن زاد رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری ، فوق تخصص ریه کودکان و مسئول کارگروه ریه کودکان در حاشيه برگزاري "نهمین كنگره بين المللي بيماريهاي ريوي ، مراقبتهاي ويژه و سل" و در مصاحبه با روابط عمومی این مرکز گفت: در این کنگره 3 پانل اختصاصی برونکوسکوپی اطفال، Cystic Fibrosis و پنومونی  برگزار گردید که اساتید صاحب نظر در محورهای فوق به بحث و تبادل نظر پرداختند.
رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان اینکه در این پانل در مورد آخرین متد ها و چالش های برونکوسکوپی  اطفال صحبت و تبادل نظر به عمل آمد. گفت:در این پانل مباحث و کلیات برونکوسکوپی، اندیکاسیونهای انجام کاربرد Warm and cold bronchoscopy و پلوروسکوپی در کودکان مطرح و تبادل نظر و بروز رسانی در مورد مباحث فوق صورت گرفت.
دکتر مریم حسن زاد تصریح کرد:برونکوسکوپی از روش های تشخیصی است که برای بررسی راه های هوایی و ریه درگیریهای ریوی در بیماریهای تنفسی به کار می رود. همچنین در این روش می توان نمونه برداری از ضایعات احتمالی در راه های تنفسی و ریه انجام داد.
رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری افرود: پلوروسکوپی برای بررسی جنب یا پلور و نمونه برداری در بیماری های درگیر کننده این قسمت از دستگاه تنفسی به کار می رود.
شایان ذکر است، در این پانل اساتید فوق تخصصی ریه اطفال و بزرگسالان آقایان دکتر غفاری پور، دکتر مصلی، دکتر مدرسی، دکتر کیانی، خانم دکتر عابدینی حضور داشتند.

این فوق تخصص ریه کودکان اظهار داشت:در این پانل در مورد سودومونا آتروژینوزا که از میکروب های شایع می باشدکه راه تنفسی این بیماران را درگیر کند و مقاومت های دارویی این میکروب صحبت شد. وی افزود: آخرین درمانهای این بیماری از مباحثی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر حسن زاد گفت: از مشکلات شایع در این بیماران ABPA یا آلرژیک برونکو پولموفاری آسپژیلوس است که ناشی از درگیری با قارچ آسپژیلوس می باشد  که در کنگره فوق در خصوص این درگیری که درمان معمول این بیماران را با شکل مواجه می کند، بحث و تبادل نظر شد.
شایان ذکر است در این پنل دکتر کیانفر، دکتر سیدی، دکتر عظیمی و خانم دکتر خلیل زاده حضور داشتند.


١١:٤٧ - چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٠٧٥    /    تعداد نمایش : ٥٢٨خروج
 

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 47254 بار

بازديدکنندگان امروز : 78 نفر

کل بازديدکنندگان : 799687 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر

          

مرکز تحقیقات بیماریهای تنفسی کودکان

Pediatric Respiratory Disease Research Center

p_nritld@yahoo.com

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.